• MyPassion

Canan Sayıoğlu

Bursa doğumludur. İlköğretimi Özel İnal Ertekin İlkokulunda, liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji lisans ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden Çift Anadal Diplomasıyla mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi süresinde Erasmus Değişim Programı çerçevesinde University of Amsterdam’da bulunmuştur. İstanbul’da lisans eğitimi sonrasında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nde zor koşullardaki çocuklar ve ergenlerle psikososyal projelerde çalışmış, Tuzla Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde psikolog olarak görev almıştır. Burada, çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle psikoterapi seansları yapmıştır.

Yüksek Lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanı almıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca Dr. Psikiyatrist Kültegin Ögel ile psikiyatri kliniğinde psikoterapist olarak çalışmış, bir yandan da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve ÇAPA Çocuk Kliniğinde dış stajlarını gerçekleştirmiştir. Bursa’da özel bir hastanede klinik psikolog olarak çalıştıktan sonra aile danışma merkezinde Bursa ve çevre illerden danışanlara psikolojik hizmetler vermeye devam etmektedir. Yüksek Lisans eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde OrganizationalBehavior (Örgütsel Davranış) doktorasına başlamıştır. Kurumlarla örgütsel-psikolojik sorunlar üzerine çalışmalar yapmaktadır.

 

Kanada Satir Pasifik Enstitüsü (Satir İnstitute of the Pacific-SIP) işbirliğiyle Sibel Erenel(LMFT)’in gerçekleştirdiği Virginia Satir’inDönüşümsel Sistemik Aile Terapisi Eğitimini tamamlamıştır.

 

Türk Psikologlar Derneği onaylı WISC-R (WÇZÖ-R) ve WISC-4 (WÇZÖ-4) Zeka Ölçeği uygulayıcısıdır.

 

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Oyun Terapisi eğitimi almıştır.

 

Çocuk çizim testleri eğitimi almıştır.

 

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

 

Evli ve 2 çocuk annesidir. Yetişkinler, ergenler, çocuklar ve aileler ile çalışmalarını sürdürmektedir.