Kıskançlık

Kıskançlık

İnsanın içini kemiren, […]. Devamını oku

Yoğun Öfke ve saldırganlık

Zaman zaman kendimizi öfkelendirmekten alıkoyamıyorsak ve öfkemizi bazen işlerimizi yoluna koymak için kullanma alışkanlığı geliştirdiysek öfkenin iç yüzünü tanımak ve öfkelenme becerimizi yeniden gözden geçirmek durumundayız..

Öfkelenmek beceri ister!

Öfkelenmenin […]. Devamını oku

evlilik öncesi danışmanlık çift olabilmek

 

 Eş seçimi yaparken tercihimizi türlü etkenlere dayandırırız. Evlilik sebebi sevdiğimiz kişiyle daha yakın bir hayat sürmek yerine ev ortamından kaçmak, çevrenin evlilik baskısı, yalnız kalmaktan kaçmak ve cinsel arzular ise kişiler birbirlerinin karakterlerini pek tanımadıkları için evlendikten sonra şiddetli geçimsizlik yaşama riski yüksektir.

Devamını oku

Tükenmişlik Sendromu

 

Tükenmişlik sendromu, en yalın haliyle “Ruhsal ve fiziksel açıdan enerjinin tükenişi” dir. Sürekli güçlü strese maruz kalmaktan kaynaklanan, düşük öz saygı veya öz yeterlilik duyguları ile birleşen; duygusal, fiziksel ve zihinsel tükenmişlik olarak tanımlanabilir.

Tükenmişliğin ortaya çıkmasına neden olan temel faktör, uzun süre […]. Devamını oku

Obezite ve Ruh Sağlığı

 

Tüm dünyada hızla yaygınlaşan ve toplum sağlığını tehdit eden önemli sorunlardan birisi obezitedir. Çocukluktan yetişkinliğe kadar her yaşta görülebilen obezite; kısaca vücut yağ oranının artışı olarak tanımlanır.

Obezite tanınması en kolay ve tedavisi en zor tıbbi durum olarak anılır. Obezite kişinin fiziksel aktivitesini azaltan, sosyal ve psikolojik problemlere yol açan […]. Devamını oku

Alzheimer

“Unutkanlık” şikayetiniz mi var?

Demans için uygulanan Nöropsikolojik Testlerle doğru tanı almaya bir adım daha yakın olabilirsiniz.

Danışan ve danışan yakınları için

Unutkanlık pek […]. Devamını oku