Çocuklara yönelik SOSYAL BECERİ GRUBU

Çocuklar için Sosyal Beceri Gruplarımız 5-12 yaş çocuklara hitap etmekte olup, çocukların çevreleriyle daha uyumlu bir şekilde yaşama becerilerini kazanması için oluşturulmuştur. Siz de çocuğunuzun sosyal ortamlarda daha uyumlu davranmasını diliyorsanız, Sosyal Beceri Grubu hizmetimiz tam size göre...

Sosyal beceri grubumuz girdiği ortamda dışlanan, girdiği ortamda fazla baskın çıkan, yalnız kalmayı tercih eden, sırasını bekleyemeyen, kendi yaşıtlarıyla anlaşamayan, çekingen, utangaç, saldırgan, yabancılarla iletişim kurmaktan kaçınan, kuralları görmezden gelen, dikkatini odaklayamayan çocuklar içindir.

Sosyal Beceri Grubu Ne işe yarar?

Her oturumda çocukların kendilerini daha da geliştirmeleri için özel tasarlanmış grup içi aktiviteleri sırasında çocuğunuz eğlenerek oyun oynarken öğrenir. Sosyal Beceri Grubumuz çocuğunuzun şu becerileri kazanmasını sağlar:

Çocuğun etkileşime geçtiği akran sayısı artabilir.

Oyun oynamayı öğrenebilir; yeni oyunlar öğrenebilir.

Hakkını aramayı öğrenebilir.

Kendini uygun yollarla ifade etmeyi öğrenebilir.

Kendini arkadaşlarına tanıtabilir.

Güçlü yönlerini keşfedebilir.

Sorun yaşamadan eğlenerek oyun oynamayı deneyimleyebilir.

Sorun çözme yollarını öğrenebilir.

Kendindeki olumlu gelişimin kaydını tutabilir, davranışlarını değiştirebildiğini fark edebilir.

Kabul duygusunu yaşayabilir, gruba ait olmayı hissedebilir.

Grup içindeki varlığının ne işe yaradığını görebilir.

Arkadaşca sözel iletişimi kullanmayı, iyi bir dinleyici olmayı ve sırasını beklemeyi deneyimleyebilir.

Özel olarak tasarlanmış oyunlarla çocuğunuzun kazanabileceği genel sosyal beceriler şöyle sıralanabilir: Başkalarıyla empati kurma, sorumluluk üstlenme, sorun çözebilme, dürtülerini kontrol etme, öfke ile başetme, kendini ifade etme, kendini beğenme, arkadaşlık kurma, grupla birlikte hareket edebilmek. Sosyal Beceri grubumuz psikolog gözetiminde yürütülmektedir.

Rezarvasyon için arayınız...